Navigation Menu
Çilingoz Bisiklet Turu
Temmuz 112017

Çilingöz bir tarafında deniz diger tarafında orman hatta bir başka  tarafında da baraj  olan kamp atmak için çok elverişli bir yer. Deniz tarafı kumsal ve denizin içlerine doğru da devam ediyor. Deniz aynı zamanda Istanbula yakın bölgeler arasında en temiz olan yerlerden birisi. Hemen derinleşmeyen  20-30 metreye kadar ilerlemenize imkan veren yer yer kumluk tabana sahip güzel bir denizi var.

Devamını Oku...»

İstanbul’da sahil kesiminde gidebileceğiniz en uzun tur diyebilirim. Bizim gibi Ocak ayında giderseniz sicaklık ile hiç sorununuz olmaz.Hatta soğuk sizin için problem olabilir.Çok rüzgarlı olmayan bir günde yaptığımız bu tur öğle saatlerine kadar kemiklerimize kadar  soğuğu hissettirdi. Tabi öğleden sonrası içinde aynı oranda üşüdük.Bu hareket etmediğimiz dinlenmek için verdiğimiz molalarda yaşadıklarımızdı.

Devamını Oku...»
Karaburun Bisiklet Turu
Aralık 202016

Yedikule çıkışlı pazar turumuz için güzergah çikarmadan yola çıktık.  Hedef karadenize ulaşmak. Istanbul’un kuzey tarafı bizim için daha yeşil, daha mavi olduğundan ilk seçenekler arasında yer alıyor. Belki ilerki zamanlarda  bu değişir. Ama ekibimizde “bisiklet ile gidiyorsam herhangi başka araç kullanmam” diye düşünen bir çoğunluğumuz var. Bunun için mevcut donanımla yapabileceğimiz en hızlı şekilde belli bir mesafeye ulaşabiliyoruz.

Devamını Oku...»

İstanbul’a yakın ve bisiklet ile gidilebilecek yerlerin arasında olan  Aşağı Ağaçlı köyü, günübirlik yapılacak bir tur için zaman problemi yaşayabileceğiniz bir sınırda.Çünkü motorsuz bir araç ile ilerlediğiniz için zaman maliyetini iyi çıkartmanız gerekiyor.Yola çıkışınızı ve hedeflenen yere  varışınızı kaba taslak çıkarmanız  gittiğiniz yerde geçireceğiniz zamanı önceden planlamanız aslında bir çok konfor sağlıyor.  Çünkü Aşağı Ağaçlı köyünde hem deniz hem de orman içiçe. İşte denize girmek de bu konforlar arasında. Ama  deniz dediysem öyle böyle değil çünkü bu Karadeniz. O günün koşullarına göre sakin bir deniz ile karşılaşırsanız denize girerek yol yorgunluğunuzu da hafifletebilirsiniz. Tuzlu sudan arınmak için derme – çatma bir duş da mevcut.

Devamını Oku...»
Silivri Bisiklet Turu
Eylül 212013

Silivri benim ilk yanlız çıktığım tur. Yolları da pek bilmem. Mantığımla yolları bulmak için ufak gps yardımı ile yol almaya karar verdim. Cumartesi olduğu için ekip üyelerinin çoğu çalışıyor. Yanımdaki ekipmanda tek olduğum için en büyük ağırlığı teşkil ediyor. Amaç aslında Silivri’ye kadar gitmek de değildi. Yol bir yerden sonra düzleşince gittiğim mesafeyi algılayamamış olmam gerek ki kendimi Silivri de buldum.

Devamını Oku...»
Seçenekler Konum Puanlama

Bisiklet Gezileri

 • Çilingoz Bisiklet Turu

  Çilingoz Bisiklet Turu

  Göl, Nehir, Orman, Sahil

  Read more
 • Rumeli Feneri Bisiklet Gezisi

  Rumeli Feneri Bisiklet Gezisi

  Sahil

  Read more
 • Karaburun Bisiklet Turu

  Karaburun Bisiklet Turu

  Sahil

  Read more
 • Aşağı Ağaçlı Bisiklet Gezisi

  Aşağı Ağaçlı Bisiklet Gezisi

  Orman, Sahil

  Read more
 • Silivri Bisiklet Turu

  Silivri Bisiklet Turu

  Bozkır, Sahil

  Read more