Navigation Menu

Bizim için uzun bir tatilde uzun bir güzergah çıkartıp pedallamak gerekiyor.Uzun tur demek ağırlık olarak bir kaç misli bir tur demekle eşdeğer aynı zamanda. Gidilecek yerin planlaması bile bir hafta sürdü. Çok fazla seçenek vardı. Çok fazlada fikir vardı. Sonunda hiç gitmeyi denemediğimiz, gittiğimiz yerin olanakları konusunda pek bilgi de bulamadığımız Erikli Şelalaesine yol almaya karar verdir.

Devamını Oku...»
Çilingoz Bisiklet Turu
Temmuz 112017

Çilingöz bir tarafında deniz diger tarafında orman hatta bir başka  tarafında da baraj  olan kamp atmak için çok elverişli bir yer. Deniz tarafı kumsal ve denizin içlerine doğru da devam ediyor. Deniz aynı zamanda Istanbula yakın bölgeler arasında en temiz olan yerlerden birisi. Hemen derinleşmeyen  20-30 metreye kadar ilerlemenize imkan veren yer yer kumluk tabana sahip güzel bir denizi var.

Devamını Oku...»
Göktürk Bisiklet Turu
Haziran 202017

Göktürk yaz aylarında çok kalabalık, kışında çok çamurlu oluyor. Bizde ormana ilkbaharda gidilir dedik ve pazar günümüzü en iyi şekilde değerlendirmek için  pedalladık. Istanbulun merkezinden de o kadar uzak değil. Ortalama bir pedalla bir saatlik sürede Göktürk’de olabiliyorsunuz.

Devamını Oku...»

Bazen gittiğimiz yerlerde daha fazla zaman geçirmek istiyoruz. Bu tip durumlarda bir yol analizi yapmak şart oluyor. Şehir merkezinden çok uzaklaşmadan doğa ile başbaşa kalabileceğimiz yerleri incelememiz gerekiyor. Aramızda bu işi görev edinmiş  bir arkadaşımız da mevcut. Ortak talepleri toplayıp güzergahları çıkartır ve yol dahil konaklama, duraklama bölgelerini işaretler. Bir nevi gideceğimiz bölge hakkında bize rehberlik yapar. Bu tur’da kendisi Belgrad Ormanlarındaki Topuzlu Barajını zaman maliyeti açısından uygun gördü ve sabah saatlerinde ekipmanlarımızı toplayıp Bahçeköy’e doğru ilerledik.

Devamını Oku...»

İstanbul’a yakın ve bisiklet ile gidilebilecek yerlerin arasında olan  Aşağı Ağaçlı köyü, günübirlik yapılacak bir tur için zaman problemi yaşayabileceğiniz bir sınırda.Çünkü motorsuz bir araç ile ilerlediğiniz için zaman maliyetini iyi çıkartmanız gerekiyor.Yola çıkışınızı ve hedeflenen yere  varışınızı kaba taslak çıkarmanız  gittiğiniz yerde geçireceğiniz zamanı önceden planlamanız aslında bir çok konfor sağlıyor.  Çünkü Aşağı Ağaçlı köyünde hem deniz hem de orman içiçe. İşte denize girmek de bu konforlar arasında. Ama  deniz dediysem öyle böyle değil çünkü bu Karadeniz. O günün koşullarına göre sakin bir deniz ile karşılaşırsanız denize girerek yol yorgunluğunuzu da hafifletebilirsiniz. Tuzlu sudan arınmak için derme – çatma bir duş da mevcut.

Devamını Oku...»
Seçenekler Konum Puanlama

Bisiklet Gezileri

 • Erikli Selalesi Bisiklet Turu

  Erikli Selalesi Bisiklet Turu

  Göl, Orman, Şelale

  Read more
 • Çilingoz Bisiklet Turu

  Çilingoz Bisiklet Turu

  Göl, Nehir, Orman, Sahil

  Read more
 • Göktürk Bisiklet Turu

  Göktürk Bisiklet Turu

  Baraj, Orman

  Read more
 • Topuzlu Barajı Bisiklet Gezisi

  Topuzlu Barajı Bisiklet Gezisi

  Baraj, Orman

  Read more
 • Aşağı Ağaçlı Bisiklet Gezisi

  Aşağı Ağaçlı Bisiklet Gezisi

  Orman, Sahil

  Read more