Navigation Menu
Bisiklet Turları nın en büyüklerinden olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu İkinci Etabı Sonuçlandı.

Bisiklet Turları nın en büyüklerinden olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu İkinci Etabı Sonuçlandı.

By on Eki 12, 2017 in Haberler | 0 comments

Türkiye Cumhuriyeti 53. Bisiklet Turu ikinci Etabı Kumluca – Fethiye etabı Bora Hansgrohe takımından Sam Bennet tarafından kazanılarak sonuçlandı. Birinci etapda da lider olan ve liderliğini kaptirmayan Sam Bennet Yarın yine turkuaz mayo ile yarışacak. Milli takımımızdan olan Ahmet Örken Etabı 8. olarak bitirdi.
Kumluca – Fethiye arasındaki 206 kmlik etabı Sam Bennet 6 saat 2 dakika da aldı.104 olan bisikletçi sayısı dünkü kazadan ötürü 3 kişi start alamadığı 101 kişi olarak devam etti.
Türk Milli takımının da yüksek performan gösterdiği bu günkü etap da etabın tırmanış priminde Onur Balkan üçüncülüğü yakaladı.
Bugün yaşanan tek kaza Marco Frapportı ile Sergei Chernetski arasında pedal pedala girmesi sonu yaşandı. Bu kazada Sergei Chernetski yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Etabı ön grup ve ana grup olarak iki ayrı grupda izlerken finişe 16 km kala sporcuların performanları düşmeye başladığı için bu iki grup birleşerek tek bir ana grup olarak finişe girildi. Fakat Finişin galibi dünkü gibi Sam Bennet oldu

Sosyal Ağlarda Paylaş.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir